Hirose Electric Co Ltd FX2C-52P-1.27DSA(71)
FX2C-52P-1.27DSA(71) picture photo
Mfg. Part Number
FX2C-52P-1.27DSA(71)
Brief Description
CONN HEADER VERT 52POS 1.27MM
Datasheet Download
FX2C-52P-1.27DSA(71).pdf
Availability of FX2C-52P-1.27DSA(71)
QUANTITY
FX2C-52P-1.27DSA(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX2C-52P-1.27DSA(71)
Internal Part NumberEIS-FX2C-52P-1.27DSA(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX2C-52P-1.27DSA(71)
Related LinksFX2C-52P-1, FX2C-52P-1.27DSA(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX2C-52P-1.27DSA(71) Details Description
Related parts for FX2C-52P-1.27DSA(71)
IDC CABLE - MSC20K/MC20M/MCG20K datasheet.pdf
CARDEDGE 62POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC DGTL SGNL PROC 80MHZ 132-QFP datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
CAP TANT POLY 220UF 6.3V 2917 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 10W datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A datasheet.pdf