Hirose Electric Co Ltd FX2C-60P-1.27DSAL(71)
FX2C-60P-1.27DSAL(71) picture photo
Mfg. Part Number
FX2C-60P-1.27DSAL(71)
Manufacturer
Product Category
D-Shaped Connectors - Centronics
Brief Description
CONN HDR 60POS 1.27MM
Datasheet Download
FX2C-60P-1.27DSAL(71).pdf
Availability of FX2C-60P-1.27DSAL(71)
QUANTITY
FX2C-60P-1.27DSAL(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX2C-60P-1.27DSAL(71)
Internal Part NumberEIS-FX2C-60P-1.27DSAL(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Shaped Connectors - Centronics
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX2C-60P-1.27DSAL(71)
Related LinksFX2C-60P-1, FX2C-60P-1.27DSAL(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX2C-60P-1.27DSAL(71) Details Description
Related parts for FX2C-60P-1.27DSAL(71)
TVS DIODE 185VWM 328VC AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC CONTROLLER S-PHASE 32QFN datasheet.pdf
CAP CER 8.8PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
DIN-SIGNAL M42+6FP-4,5C1-2 datasheet.pdf
RES 1.33M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 41POS PIN datasheet.pdf
6+6 WAY M VERT BM SMT W/3.5MM JS datasheet.pdf
RES SMD 4K OHM 0.01% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
Connector Header 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf