Hirose Electric Co Ltd FX2C1-120P-1.27DSA(71)
FX2C1-120P-1.27DSA(71) picture photo
Mfg. Part Number
FX2C1-120P-1.27DSA(71)
Brief Description
CONN HEADER VERT 120POS 1.27MM
Datasheet Download
FX2C1-120P-1.27DSA(71).pdf
Availability of FX2C1-120P-1.27DSA(71)
QUANTITY
FX2C1-120P-1.27DSA(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX2C1-120P-1.27DSA(71)
Internal Part NumberEIS-FX2C1-120P-1.27DSA(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package40
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX2C1-120P-1.27DSA(71)
Related LinksFX2C1-120P-, FX2C1-120P-1.27DSA(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX2C1-120P-1.27DSA(71) Details Description
Related parts for FX2C1-120P-1.27DSA(71)
IC OPAMP CFA 60MHZ DDPAK-7 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 20BIT 56SSOP datasheet.pdf
CONN PIN CONTACT BNC SOLDER GOLD datasheet.pdf
IC MPU RESET CIRC 4.38V SOT23-3 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS WALL MT PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
GDT 470V 15% 5KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
RES 267 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 96.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC PWM SOLENOID DRVR 8TSSOP datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 2.5MA 35 MOHM datasheet.pdf