Hirose Electric Co Ltd FX2C1-120P-1.27DSA(71)
FX2C1-120P-1.27DSA(71) picture photo
Mfg. Part Number
FX2C1-120P-1.27DSA(71)
Manufacturer
Product Category
D-Shaped Connectors - Centronics
Brief Description
CONN HEADER VERT 120POS 1.27MM
Datasheet Download
FX2C1-120P-1.27DSA(71).pdf
Availability of FX2C1-120P-1.27DSA(71)
QUANTITY
FX2C1-120P-1.27DSA(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX2C1-120P-1.27DSA(71)
Internal Part NumberEIS-FX2C1-120P-1.27DSA(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package40
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Shaped Connectors - Centronics
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX2C1-120P-1.27DSA(71)
Related LinksFX2C1-120P-, FX2C1-120P-1.27DSA(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX2C1-120P-1.27DSA(71) Details Description
Related parts for FX2C1-120P-1.27DSA(71)
RES SMD 1.05KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
Connector Receptacle 15 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC DAC 8BIT W/AMP 24-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 1.1A 420 MOHM SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 20.5VWM DO204AL datasheet.pdf
CAP CER 6.7PF 50V R2H 0402 datasheet.pdf
TRIMMER 25 OHM 1W PC PIN datasheet.pdf