Hirose Electric Co Ltd FX2C1-120P-1.27DSAL(71)
FX2C1-120P-1.27DSAL(71) picture photo
Mfg. Part Number
FX2C1-120P-1.27DSAL(71)
Brief Description
CONN HDR 120POS 1.27MM
Datasheet Download
FX2C1-120P-1.27DSAL(71).pdf
Availability of FX2C1-120P-1.27DSAL(71)
QUANTITY
FX2C1-120P-1.27DSAL(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX2C1-120P-1.27DSAL(71)
Internal Part NumberEIS-FX2C1-120P-1.27DSAL(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX2C1-120P-1.27DSAL(71)
Related LinksFX2C1-120P-, FX2C1-120P-1.27DSAL(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX2C1-120P-1.27DSAL(71) Details Description
Related parts for FX2C1-120P-1.27DSAL(71)
CAP ALUM 1800UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES 5.23K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 79POS SKT datasheet.pdf
SGE-225-4-1980 00200M SFTY EDGE datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 22POS 1MM R/A datasheet.pdf
CONN PLUG 47POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf