Hirose Electric Co Ltd FX2CA-120P-1.27DSAL(71)
FX2CA-120P-1.27DSAL(71) picture photo
Mfg. Part Number
FX2CA-120P-1.27DSAL(71)
Manufacturer
Product Category
D-Shaped Connectors - Centronics
Brief Description
CONN HEADER VERT 120POS 1.27MM
Datasheet Download
FX2CA-120P-1.27DSAL(71).pdf
Availability of FX2CA-120P-1.27DSAL(71)
QUANTITY
FX2CA-120P-1.27DSAL(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX2CA-120P-1.27DSAL(71)
Internal Part NumberEIS-FX2CA-120P-1.27DSAL(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Shaped Connectors - Centronics
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX2CA-120P-1.27DSAL(71)
Related LinksFX2CA-120P-, FX2CA-120P-1.27DSAL(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX2CA-120P-1.27DSAL(71) Details Description
Related parts for FX2CA-120P-1.27DSAL(71)
CONN HEADER .100 DUAL R/A 52POS datasheet.pdf
IC FPGA 512 I/O 680FBGA datasheet.pdf
CONN DIP 64POS .1" X .1" GOLD datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V NP0 1808 datasheet.pdf
BOARD EVALUATION LM4962TL datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf