Hirose Electric Co Ltd FX2CA-40S-1.27DSA(71)
FX2CA-40S-1.27DSA(71) picture photo
Mfg. Part Number
FX2CA-40S-1.27DSA(71)
Manufacturer
Product Category
D-Shaped Connectors - Centronics
Brief Description
CONN RECEPT VERT 40POS 1.27MM
Datasheet Download
FX2CA-40S-1.27DSA(71).pdf
Availability of FX2CA-40S-1.27DSA(71)
QUANTITY
FX2CA-40S-1.27DSA(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX2CA-40S-1.27DSA(71)
Internal Part NumberEIS-FX2CA-40S-1.27DSA(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package80
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Shaped Connectors - Centronics
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX2CA-40S-1.27DSA(71)
Related LinksFX2CA-40S-, FX2CA-40S-1.27DSA(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX2CA-40S-1.27DSA(71) Details Description
Related parts for FX2CA-40S-1.27DSA(71)
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V datasheet.pdf
REPLACE TEST LEAD SET 1BLK,1RED datasheet.pdf
CABLE TIE MINI NAT 4.2" datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 35V 20% 2917 datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 167MHZ 100TQFP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 13POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
CABLE 4COND 8AWG BLACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
RES 357 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 2.61K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 900V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf