Hirose Electric Co Ltd FX2CA-40S-1.27DSAL(71)
FX2CA-40S-1.27DSAL(71) picture photo
Mfg. Part Number
FX2CA-40S-1.27DSAL(71)
Brief Description
CONN RECEPT 40POS 1.27MM
Datasheet Download
FX2CA-40S-1.27DSAL(71).pdf
Availability of FX2CA-40S-1.27DSAL(71)
QUANTITY
FX2CA-40S-1.27DSAL(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX2CA-40S-1.27DSAL(71)
Internal Part NumberEIS-FX2CA-40S-1.27DSAL(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package80
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX2CA-40S-1.27DSAL(71)
Related LinksFX2CA-40S-1, FX2CA-40S-1.27DSAL(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX2CA-40S-1.27DSAL(71) Details Description
Related parts for FX2CA-40S-1.27DSAL(71)
SOLDER NO-CLEAN .020" 25AWG 1LB datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 630V X7R 1825 datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 800MA 250VAC RAD datasheet.pdf
CONN EURO TERM BLK 2POS 5.08MM datasheet.pdf
MULTI-PAIR 8COND 24AWG SHLD 500' datasheet.pdf
PLUG ASSY VERT PC TAIL DIL datasheet.pdf
Connector Socket 52 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES NTWRK 8 RES 8.2K OHM 12LBGA datasheet.pdf