Hirose Electric Co Ltd FX2CA-80P-1.27DSAL(71)
FX2CA-80P-1.27DSAL(71) picture photo
Mfg. Part Number
FX2CA-80P-1.27DSAL(71)
Manufacturer
Product Category
D-Shaped Connectors - Centronics
Brief Description
CONN HDR 80POS 1.27MM
Datasheet Download
FX2CA-80P-1.27DSAL(71).pdf
Availability of FX2CA-80P-1.27DSAL(71)
QUANTITY
FX2CA-80P-1.27DSAL(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX2CA-80P-1.27DSAL(71)
Internal Part NumberEIS-FX2CA-80P-1.27DSAL(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package40
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Shaped Connectors - Centronics
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX2CA-80P-1.27DSAL(71)
Related LinksFX2CA-80P-1, FX2CA-80P-1.27DSAL(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX2CA-80P-1.27DSAL(71) Details Description
Related parts for FX2CA-80P-1.27DSAL(71)
FUSE BRD MNT 2.5A 250VAC 450VDC datasheet.pdf
FUSE GLASS 187MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DSUB CRIMP 37 PLUG-LF datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 50V X8L 0805 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.431K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 182 OHM 10W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.8A SYNC 12DFN datasheet.pdf