Hirose Electric Co Ltd FX2CA1-20P-1.27DSAL(71)
FX2CA1-20P-1.27DSAL(71) picture photo
Mfg. Part Number
FX2CA1-20P-1.27DSAL(71)
Brief Description
CONN HDR 20POS 1.27MM
Datasheet Download
FX2CA1-20P-1.27DSAL(71).pdf
Availability of FX2CA1-20P-1.27DSAL(71)
QUANTITY
FX2CA1-20P-1.27DSAL(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX2CA1-20P-1.27DSAL(71)
Internal Part NumberEIS-FX2CA1-20P-1.27DSAL(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX2CA1-20P-1.27DSAL(71)
Related LinksFX2CA1-20P-, FX2CA1-20P-1.27DSAL(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX2CA1-20P-1.27DSAL(71) Details Description
Related parts for FX2CA1-20P-1.27DSAL(71)
Connector Receptacle 68 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 5.9K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 300W datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 775MA 160 MOHM datasheet.pdf
RES 130 OHM 0.6W 0.005% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB datasheet.pdf
RES 37.4 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf