Hirose Electric Co Ltd FX2CA1-60P-1.27DSA(71)
FX2CA1-60P-1.27DSA(71) picture photo
Mfg. Part Number
FX2CA1-60P-1.27DSA(71)
Brief Description
CONN HEADER VERT 60POS 1.27MM
Datasheet Download
FX2CA1-60P-1.27DSA(71).pdf
Availability of FX2CA1-60P-1.27DSA(71)
QUANTITY
FX2CA1-60P-1.27DSA(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX2CA1-60P-1.27DSA(71)
Internal Part NumberEIS-FX2CA1-60P-1.27DSA(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package60
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX2CA1-60P-1.27DSA(71)
Related LinksFX2CA1-60P-, FX2CA1-60P-1.27DSA(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX2CA1-60P-1.27DSA(71) Details Description
Related parts for FX2CA1-60P-1.27DSA(71)
CAP FILM 0.033UF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
FERRITE BEAD CORE EMI H/F 3.38MM datasheet.pdf
CONN ADAPTER PLUG/PLUG 22POS 2MM datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 150V 0606 datasheet.pdf
TVS DIODE 13.6VWM 22.5VC 1.5KE datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 1A 12V datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
INSUL PUNCH WG datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 79POS SKT datasheet.pdf
BIT HEX SW2.5 2.76" datasheet.pdf