Hirose Electric Co Ltd FX2CA2-20P-1.27DSA(71)
FX2CA2-20P-1.27DSA(71) picture photo
Mfg. Part Number
FX2CA2-20P-1.27DSA(71)
Brief Description
CONN HEADER VERT 20POS 1.27MM
Datasheet Download
FX2CA2-20P-1.27DSA(71).pdf
Availability of FX2CA2-20P-1.27DSA(71)
QUANTITY
FX2CA2-20P-1.27DSA(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX2CA2-20P-1.27DSA(71)
Internal Part NumberEIS-FX2CA2-20P-1.27DSA(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package140
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX2CA2-20P-1.27DSA(71)
Related LinksFX2CA2-20P-, FX2CA2-20P-1.27DSA(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX2CA2-20P-1.27DSA(71) Details Description
Related parts for FX2CA2-20P-1.27DSA(71)
CAP CER 22UF 6.3V Y5V 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 1A 8SOIC datasheet.pdf
CONN IBUTTON CARD PUSH-PULL datasheet.pdf
CONN CABLE STNDRD L-SHAPED M8 2M datasheet.pdf
RELAY REED DPST 500MA 24V datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 120UF 5% 10V AXIAL datasheet.pdf
FRAME FIXED FMALE SZE24 FOR 7MOD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf