Hirose Electric Co Ltd FX2CA2-20P-1.27DSAL(71)
FX2CA2-20P-1.27DSAL(71) picture photo
Mfg. Part Number
FX2CA2-20P-1.27DSAL(71)
Brief Description
CONN HEADER VERT 20POS 1.27MM
Datasheet Download
FX2CA2-20P-1.27DSAL(71).pdf
Availability of FX2CA2-20P-1.27DSAL(71)
QUANTITY
FX2CA2-20P-1.27DSAL(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX2CA2-20P-1.27DSAL(71)
Internal Part NumberEIS-FX2CA2-20P-1.27DSAL(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package140
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX2CA2-20P-1.27DSAL(71)
Related LinksFX2CA2-20P-, FX2CA2-20P-1.27DSAL(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX2CA2-20P-1.27DSAL(71) Details Description
Related parts for FX2CA2-20P-1.27DSAL(71)
DIODE ZENER 6.2V 400MW ALF2 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 1.48A 107 MOHM datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 6.3V 20% 2312 datasheet.pdf
INPUT MODULE 4 ANALOG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 30W datasheet.pdf