Hirose Electric Co Ltd FX2CA2-40S-1.27DSAL(71)
FX2CA2-40S-1.27DSAL(71) picture photo
Mfg. Part Number
FX2CA2-40S-1.27DSAL(71)
Manufacturer
Product Category
D-Shaped Connectors - Centronics
Brief Description
CONN RECEPT VERT 40POS 1.27MM
Datasheet Download
FX2CA2-40S-1.27DSAL(71).pdf
Availability of FX2CA2-40S-1.27DSAL(71)
QUANTITY
FX2CA2-40S-1.27DSAL(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX2CA2-40S-1.27DSAL(71)
Internal Part NumberEIS-FX2CA2-40S-1.27DSAL(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package80
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Shaped Connectors - Centronics
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX2CA2-40S-1.27DSAL(71)
Related LinksFX2CA2-40S-, FX2CA2-40S-1.27DSAL(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX2CA2-40S-1.27DSAL(71) Details Description
Related parts for FX2CA2-40S-1.27DSAL(71)
IC DUAL DCP + OPAMP 10K 24TSSOP datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY .100 15POS VERT datasheet.pdf
OSC XO 106.25MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
RES SMD 200M OHM 5% 0.3W 1206 datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 3K OHM 6SIP datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 60POS datasheet.pdf
OSC VCTCXO 106.25MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
SOLDER SHIELD TERM 20 AWG LEAD datasheet.pdf
TV 8C 8#20 PIN RECP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 79POS PIN datasheet.pdf