Hirose Electric Co Ltd FX2CA2-52S-1.27DSA(71)
FX2CA2-52S-1.27DSA(71) picture photo
Mfg. Part Number
FX2CA2-52S-1.27DSA(71)
Brief Description
CONN RECEPT VERT 52POS 1.27MM
Datasheet Download
FX2CA2-52S-1.27DSA(71).pdf
Availability of FX2CA2-52S-1.27DSA(71)
QUANTITY
FX2CA2-52S-1.27DSA(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX2CA2-52S-1.27DSA(71)
Internal Part NumberEIS-FX2CA2-52S-1.27DSA(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package60
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX2CA2-52S-1.27DSA(71)
Related LinksFX2CA2-52S-, FX2CA2-52S-1.27DSA(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX2CA2-52S-1.27DSA(71) Details Description
Related parts for FX2CA2-52S-1.27DSA(71)
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
MGRID IDT RECPT GOLD 10CKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
TVS DIODE 130VWM 209VC SMC datasheet.pdf
RES 11K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB datasheet.pdf
LMTD AVLBLTY PLS TRY S1DXM SERIE datasheet.pdf
AC 2C 2#16S SKT RECP datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 100PF 250VAC 10% RADIAL datasheet.pdf