Hirose Electric Co Ltd FX2CA2-52S-1.27DSAL(71)
FX2CA2-52S-1.27DSAL(71) picture photo
Mfg. Part Number
FX2CA2-52S-1.27DSAL(71)
Brief Description
CONN RECEPT 52POS 1.27MM
Datasheet Download
FX2CA2-52S-1.27DSAL(71).pdf
Availability of FX2CA2-52S-1.27DSAL(71)
QUANTITY
FX2CA2-52S-1.27DSAL(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX2CA2-52S-1.27DSAL(71)
Internal Part NumberEIS-FX2CA2-52S-1.27DSAL(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package60
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX2CA2-52S-1.27DSAL(71)
Related LinksFX2CA2-52S-, FX2CA2-52S-1.27DSAL(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX2CA2-52S-1.27DSAL(71) Details Description
Related parts for FX2CA2-52S-1.27DSAL(71)
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 40A 12V datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 48POS 0.156 datasheet.pdf
CONN BNC PLUG R/A 75 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONN HEADER R/A GOLD 8POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 23POS SKT datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG RED 100' datasheet.pdf
BIT HEX 9/64" 1.14" 2/PK datasheet.pdf
OSC MEMS 187.51MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.0X1.6MM 1.8V datasheet.pdf