Hirose Electric Co Ltd FX4B1-32S-1.27SV(71)
FX4B1-32S-1.27SV(71) picture photo
Mfg. Part Number
FX4B1-32S-1.27SV(71)
Brief Description
CONN RECEPT 32POS 1.27MM
Datasheet Download
FX4B1-32S-1.27SV(71).pdf
Availability of FX4B1-32S-1.27SV(71)
QUANTITY
FX4B1-32S-1.27SV(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX4B1-32S-1.27SV(71)
Internal Part NumberEIS-FX4B1-32S-1.27SV(71)
PackagingTray
Connector TypeReceptacle, Center Strip Contacts
Number of Positions32
Pitch0.050" (1.27mm)
Mated Stacking Heights-
Height Above Board0.197" (5.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX4B1-32S-1.27SV(71)
Related LinksFX4B1-32S-, FX4B1-32S-1.27SV(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX4B1-32S-1.27SV(71) Details Description
Related parts for FX4B1-32S-1.27SV(71)
CONN HEADER .100 SINGL R/A 11POS datasheet.pdf
RELAY REED SPDT 400MA 5V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
SW ROTARY ACTUATOR SP 2-12POS datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.2A SOT23-5 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 56POS PIN datasheet.pdf
CONN HOOD BOTTOM ENTRY datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 75W datasheet.pdf
EVAL MODULE PS081 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS PIN datasheet.pdf