Hirose Electric Co Ltd FX4B1-68P-1.27SV(71)
FX4B1-68P-1.27SV(71) picture photo
Mfg. Part Number
FX4B1-68P-1.27SV(71)
Brief Description
CONN HDR 68POS 1.27MM
Datasheet Download
FX4B1-68P-1.27SV(71).pdf
Availability of FX4B1-68P-1.27SV(71)
QUANTITY
FX4B1-68P-1.27SV(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX4B1-68P-1.27SV(71)
Internal Part NumberEIS-FX4B1-68P-1.27SV(71)
PackagingTray
Connector TypeHeader, Outer Shroud Contacts
Number of Positions68
Pitch0.050" (1.27mm)
Mated Stacking Heights-
Height Above Board0.197" (5.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX4B1-68P-1.27SV(71)
Related LinksFX4B1-68P-, FX4B1-68P-1.27SV(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX4B1-68P-1.27SV(71) Details Description
Related parts for FX4B1-68P-1.27SV(71)
HOLDER BATT 9V UNIVER PLASTIC QF datasheet.pdf
JUMPER-H9992TR/1853GR/H9992TR10" datasheet.pdf
CAP CER 160PF 2.5KV NP0 1808 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 10 OHM 1% 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 20% 80V SCREW datasheet.pdf
RES 0.576 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.2KV 25A DO203AA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 300W datasheet.pdf
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 12 Circuit datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 26POS datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CAP 120 UF 20% 63 V datasheet.pdf