Hirose Electric Co Ltd FX4B2-80S-1.27SV(71)
FX4B2-80S-1.27SV(71) picture photo
Mfg. Part Number
FX4B2-80S-1.27SV(71)
Brief Description
CONN RECEPT 80POS 1.27MM
Datasheet Download
FX4B2-80S-1.27SV(71).pdf
Availability of FX4B2-80S-1.27SV(71)
QUANTITY
FX4B2-80S-1.27SV(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX4B2-80S-1.27SV(71)
Internal Part NumberEIS-FX4B2-80S-1.27SV(71)
Number of Positions80
Pitch0.050" (1.27mm)
Mated Stacking Heights-
Height Above Board0.236" (6.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX4B2-80S-1.27SV(71)
Related LinksFX4B2-80S-, FX4B2-80S-1.27SV(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX4B2-80S-1.27SV(71) Details Description
Related parts for FX4B2-80S-1.27SV(71)
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 180MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 634K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 68 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE MODULE 100V 180A D-67 datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 57MA 7.5 OHM SMD datasheet.pdf
RES 270 OHM 10W 5% RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V DO213AB datasheet.pdf
CONN DUST CAP FOR RJ45 CONNECTOR datasheet.pdf
FO C/A LC ORN ST 62.5 ORN datasheet.pdf
QPro Virtex-II 1.5V Military QML Platform FPGAs IC datasheet.pdf