Hirose Electric Co Ltd FX4B3-32S-1.27SV(98)
FX4B3-32S-1.27SV(98) picture photo
Mfg. Part Number
FX4B3-32S-1.27SV(98)
Brief Description
CONN RCPT 32POS 1.27MM
Datasheet Download
FX4B3-32S-1.27SV(98).pdf
Availability of FX4B3-32S-1.27SV(98)
QUANTITY
FX4B3-32S-1.27SV(98) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX4B3-32S-1.27SV(98)
Internal Part NumberEIS-FX4B3-32S-1.27SV(98)
SeriesFX4
PackagingTray
Connector TypeReceptacle, Center Strip Contacts
Number of Positions32
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Mounting TypeSurface Mount
FeaturesBoard Guide
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness8µin (0.20µm)
Mated Stacking Heights-
Height Above Board0.275" (6.99mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX4B3-32S-1.27SV(98)
Related LinksFX4B3-32S-, FX4B3-32S-1.27SV(98) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX4B3-32S-1.27SV(98) Details Description
Related parts for FX4B3-32S-1.27SV(98)
VARISTOR 90V 40A SOD-83A AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS BOX MT SCKT datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 1.8V SOT23-3 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 9.2A 8-SO datasheet.pdf