Hirose Electric Co Ltd FX4C-32P-1.27DSAL(71)
FX4C-32P-1.27DSAL(71) picture photo
Mfg. Part Number
FX4C-32P-1.27DSAL(71)
Brief Description
CONN HDR 32POS 1.27MM
Datasheet Download
FX4C-32P-1.27DSAL(71).pdf
Availability of FX4C-32P-1.27DSAL(71)
QUANTITY
FX4C-32P-1.27DSAL(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX4C-32P-1.27DSAL(71)
Internal Part NumberEIS-FX4C-32P-1.27DSAL(71)
PackagingBulk
Connector TypeHeader, Outer Shroud Contacts
Number of Positions32
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Mounting TypeThrough Hole
FeaturesBoard Lock
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness8µin (0.20µm)
Mated Stacking Heights5mm, 7mm, 8mm
Height Above Board0.157" (4.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX4C-32P-1.27DSAL(71)
Related LinksFX4C-32P-1, FX4C-32P-1.27DSAL(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX4C-32P-1.27DSAL(71) Details Description
Related parts for FX4C-32P-1.27DSAL(71)
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CARD EDGE 44POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 560PF 500V NP0 1210 datasheet.pdf
LED XLAMP XP-C GREEN SMD datasheet.pdf
FIXED IND 1.6NH 600MA 150 MOHM datasheet.pdf
IC PFC CTLR 385W 90V ESIP datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 100V U2J 0603 datasheet.pdf
RES 2.1K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
3.3 V Supply, Voltage Output Temperature Sensor with Signal Conditioning IC datasheet.pdf