Hirose Electric Co Ltd FX4C1-32P-1.27DSA(71)
FX4C1-32P-1.27DSA(71) picture photo
Mfg. Part Number
FX4C1-32P-1.27DSA(71)
Brief Description
CONN HDR 32POS 1.27MM
Datasheet Download
FX4C1-32P-1.27DSA(71).pdf
Availability of FX4C1-32P-1.27DSA(71)
QUANTITY
FX4C1-32P-1.27DSA(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX4C1-32P-1.27DSA(71)
Internal Part NumberEIS-FX4C1-32P-1.27DSA(71)
Number of Positions32
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Mounting TypeThrough Hole
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness8µin (0.20µm)
Mated Stacking Heights6mm, 8mm, 9mm
Height Above Board0.197" (5.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX4C1-32P-1.27DSA(71)
Related LinksFX4C1-32P-, FX4C1-32P-1.27DSA(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX4C1-32P-1.27DSA(71) Details Description
Related parts for FX4C1-32P-1.27DSA(71)
RES SMD 154K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.5V 0.8A SOT89-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 35 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
RES SMD 69.8K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS STR .100" GOLD datasheet.pdf
CONN HDR 41POS 0.100 T/H GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 265MA 1.1 OHM datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE PIN datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6000K 2SMD datasheet.pdf
CAP FILM 82NF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf