Hirose Electric Co Ltd FX4C1-80P-1.27DSA(71)
FX4C1-80P-1.27DSA(71) picture photo
Mfg. Part Number
FX4C1-80P-1.27DSA(71)
Brief Description
CONN HDR 80POS 1.27MM
Datasheet Download
FX4C1-80P-1.27DSA(71).pdf
Availability of FX4C1-80P-1.27DSA(71)
QUANTITY
FX4C1-80P-1.27DSA(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX4C1-80P-1.27DSA(71)
Internal Part NumberEIS-FX4C1-80P-1.27DSA(71)
Number of Positions80
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Mounting TypeThrough Hole
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness8µin (0.20µm)
Mated Stacking Heights6mm, 8mm, 9mm
Height Above Board0.197" (5.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX4C1-80P-1.27DSA(71)
Related LinksFX4C1-80P-, FX4C1-80P-1.27DSA(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX4C1-80P-1.27DSA(71) Details Description
Related parts for FX4C1-80P-1.27DSA(71)
RES SMD 820K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
VARISTOR 270V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN 09VOUT datasheet.pdf
RES 105 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 150MA 830 MOHM datasheet.pdf
PACK ROUND 1 POS 111MM D 41.7MMH datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 79POS WALL MNT PIN datasheet.pdf