Fox Electronics FX532B-20.000
FX532B-20.000 picture photo
Mfg. Part Number
FX532B-20.000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 20.0000MHz 50ppm 20pF 60 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
FX532B-20.000.pdf
Availability of FX532B-20.000
QUANTITY
FX532B-20.000 Order Process
Ship out your order
Specifications of FX532B-20.000
Internal Part NumberEIS-FX532B-20.000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesFX532B
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.031" (0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX532B-20.000
Related LinksFX532B, FX532B-20.000 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FX532B-20.000 Details Description
Related parts for FX532B-20.000
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 24V datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK ISO CM 8-SOIC datasheet.pdf
IC FPGA 114 I/O 144LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
THERMOCOUPLE SENSOR datasheet.pdf
CONN TERM SIAMEZE 18-34AWG PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 20POS DUAL SMD datasheet.pdf
RT 1SCNW SOLD.TIP CHISEL 0.3X0.1 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf