Hirose Electric Co Ltd FX6A-100P-0.8SV2(71)
FX6A-100P-0.8SV2(71) picture photo
Mfg. Part Number
FX6A-100P-0.8SV2(71)
Brief Description
CONN HEADER 100POS .8MM SMD GOLD
Datasheet Download
FX6A-100P-0.8SV2(71).pdf
Availability of FX6A-100P-0.8SV2(71)
QUANTITY
FX6A-100P-0.8SV2(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX6A-100P-0.8SV2(71)
Internal Part NumberEIS-FX6A-100P-0.8SV2(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Number of Positions100
Pitch0.031" (0.80mm)
Contact Finish Thickness-
Mated Stacking Heights7mm, 9mm
Height Above Board0.275" (6.99mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX6A-100P-0.8SV2(71)
Related LinksFX6A-100P-, FX6A-100P-0.8SV2(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX6A-100P-0.8SV2(71) Details Description
Related parts for FX6A-100P-0.8SV2(71)
POT 10K OHM THUMBWHEEL LINEAR datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO220AB datasheet.pdf
CAP CER 10UF 10V X5S 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 100KHZ RRO 5-HVSOF datasheet.pdf
IC TXRX RS232/485/422 MULTIPRTCL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
HD CABLE TIE 250LB. 28.54" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
500 TB SPR PLU UP/SIDE datasheet.pdf
CAP FILM 470 NF 10% 1000VDC RAD datasheet.pdf