Fox Electronics FXO-HC330-25.175
FXO-HC330-25.175 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC330-25.175
Brief Description
OSC XO 25.175MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC330-25.175.pdf
Availability of FXO-HC330-25.175
QUANTITY
FXO-HC330-25.175 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC330-25.175
Internal Part NumberEIS-FXO-HC330-25.175
FamilyOscillators
SeriesXPRESSO™ FXO-HC33
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency25.175MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC330-25.175
Related LinksFXO-HC33, FXO-HC330-25.175 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC330-25.175 Details Description
Related parts for FXO-HC330-25.175
DIODE AVALANCHE 200V 850MA MELF datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 820K OHM 16SOIC datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR CRIMP datasheet.pdf
CONN HEADER BRD/BRD .5MM 120POS datasheet.pdf
CONN HEADER R/A GOLD 4POS datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 5.7A 11 MOHM TH datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT SKT datasheet.pdf