Fox Electronics FXO-HC330R-21.7725
FXO-HC330R-21.7725 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC330R-21.7725
Brief Description
OSC XO 21.7725MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC330R-21.7725.pdf
Availability of FXO-HC330R-21.7725
QUANTITY
FXO-HC330R-21.7725 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC330R-21.7725
Internal Part NumberEIS-FXO-HC330R-21.7725
FamilyOscillators
SeriesXPRESSO™ FXO-HC33
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency21.7725MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC330R-21.7725
Related LinksFXO-HC330, FXO-HC330R-21.7725 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC330R-21.7725 Details Description
Related parts for FXO-HC330R-21.7725
RES 220 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 2.5W MONO 8DIP datasheet.pdf
RES 1 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC TXRX DUAL RS232 5V 24-SOIC datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 7/16-20-2B 1-5V datasheet.pdf
CONN HEADER STR DL 8POS GOLD SMD datasheet.pdf
TRANSISTOR PWR UHF LDMOS SOT467C datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS 7.62MM datasheet.pdf
CAP CER 120PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 787 OHM 1% 5W datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 2.36A 50 MOHM TH datasheet.pdf