Fox Electronics FXO-HC330R-22.7728
FXO-HC330R-22.7728 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC330R-22.7728
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 22.7728MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC330R-22.7728.pdf
Availability of FXO-HC330R-22.7728
QUANTITY
FXO-HC330R-22.7728 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC330R-22.7728
Internal Part NumberEIS-FXO-HC330R-22.7728
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesXPRESSO™ FXO-HC33
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency22.7728MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC330R-22.7728
Related LinksFXO-HC330, FXO-HC330R-22.7728 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC330R-22.7728 Details Description
Related parts for FXO-HC330R-22.7728
JUMPER-H2730TR/C2040L/X 2" datasheet.pdf
IC REG LDO 3.6V 3A D2PAK datasheet.pdf
TRANS PNP 60V 1A TO-92 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 1.2PF 16V 0402 datasheet.pdf
MAT RUBBER ECON BLU 0.080X24X48" datasheet.pdf
RES 953K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 21POS SKT datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 395MA 950 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 48POS INLINE PIN datasheet.pdf