Fox Electronics FXO-HC330R-25
FXO-HC330R-25 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC330R-25
Brief Description
OSC XO 25.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC330R-25.pdf
Availability of FXO-HC330R-25
QUANTITY
FXO-HC330R-25 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC330R-25
Internal Part NumberEIS-FXO-HC330R-25
TypeXO (Standard)
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC330R-25
Related LinksFXO-HC, FXO-HC330R-25 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC330R-25 Details Description
Related parts for FXO-HC330R-25
IC MIXER 3-4GHZ DWNCONV 36TQFN datasheet.pdf
CONN HEADER 132POS DUAL R/A GOLD datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVER 2A 8DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.125" NYLON 7/8" datasheet.pdf
RES SMD 8.2K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZ1 PG13.5 datasheet.pdf
METRAL HDR 5RX8M STR PF datasheet.pdf
HAR-BUS HM 6ROW MALE 72P FLANGE datasheet.pdf
CAP FILM 0.03UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf