Fox Electronics FXO-HC335-10.24
FXO-HC335-10.24 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC335-10.24
Brief Description
OSCILLATOR XO 10.24MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC335-10.24.pdf
Availability of FXO-HC335-10.24
QUANTITY
FXO-HC335-10.24 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC335-10.24
Internal Part NumberEIS-FXO-HC335-10.24
TypeXO (Standard)
Frequency10.24MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)32mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC335-10.24
Related LinksFXO-HC3, FXO-HC335-10.24 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC335-10.24 Details Description
Related parts for FXO-HC335-10.24
CONN SPRING 41POS SNGL .350 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS .100 EYELET datasheet.pdf
IC DIFF LINE DVR/RCVR HS 14-SOIC datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ10 11 OLIV datasheet.pdf
RACK STEEL 31.5X21.3X47.2 GRY datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 45POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 1.43M OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 10COND 24AWG 100' datasheet.pdf
MODULAR DBL DOOR ENCL datasheet.pdf
CAT 6 PATCH CORD 14' WH datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf