Fox Electronics FXO-HC335-10.24
FXO-HC335-10.24 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC335-10.24
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR XO 10.24MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC335-10.24.pdf
Availability of FXO-HC335-10.24
QUANTITY
FXO-HC335-10.24 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC335-10.24
Internal Part NumberEIS-FXO-HC335-10.24
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesXPRESSO™ FXO-HC33
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency10.24MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)32mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC335-10.24
Related LinksFXO-HC3, FXO-HC335-10.24 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC335-10.24 Details Description
Related parts for FXO-HC335-10.24
CABLE GRIP BLACK 3-8MM datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS 3MM STR SMD AU datasheet.pdf
RES 1.78K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 15.2K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN RCPT PNL MNT 10POS W/SKTS datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES 10.2K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf