Fox Electronics FXO-HC335-54
FXO-HC335-54 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC335-54
Brief Description
OSC XO 54.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC335-54.pdf
Availability of FXO-HC335-54
QUANTITY
FXO-HC335-54 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC335-54
Internal Part NumberEIS-FXO-HC335-54
TypeXO (Standard)
Frequency54MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)47mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Height0.039" (1.00mm)