Fox Electronics FXO-HC335R-100
FXO-HC335R-100 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC335R-100
Brief Description
OSC XO 100.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC335R-100.pdf
Availability of FXO-HC335R-100
QUANTITY
FXO-HC335R-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC335R-100
Internal Part NumberEIS-FXO-HC335R-100
SeriesXPRESSO™ FXO-HC33
PackagingCut Tape (CT)
TypeXO (Standard)
Frequency100MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)47mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC335R-100
Related LinksFXO-HC3, FXO-HC335R-100 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC335R-100 Details Description
Related parts for FXO-HC335R-100
CONN CAP 4POS SEALED MINI UMNL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .050 SLD datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 26POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN ASSY TOP ENTRY 4+2+GND SZ3A datasheet.pdf
OSC MEMS 125.0062MHZ CMOS SMD datasheet.pdf