Fox Electronics FXO-HC335R-2.048
FXO-HC335R-2.048 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC335R-2.048
Brief Description
OSCILLATOR XO 2.048MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC335R-2.048.pdf
Availability of FXO-HC335R-2.048
QUANTITY
FXO-HC335R-2.048 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC335R-2.048
Internal Part NumberEIS-FXO-HC335R-2.048
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesXPRESSO™ FXO-HC33
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency2.048MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)32mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC335R-2.048
Related LinksFXO-HC33, FXO-HC335R-2.048 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC335R-2.048 Details Description
Related parts for FXO-HC335R-2.048
CONN EDGECARD 36POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC CTRLR NV W/BATT MON 8-DIP datasheet.pdf
THERMISTOR NTC DISK 2KOHM 25C datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS W/PIN BOX datasheet.pdf
END COVER BLUE datasheet.pdf
RES 46.4K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 6.8UF 4V X7S 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 910NH 385MA 1 OHM TH datasheet.pdf