Fox Electronics FXO-HC335R-8.448
FXO-HC335R-8.448 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC335R-8.448
Brief Description
OSCILLATOR XO 8.448MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC335R-8.448.pdf
Availability of FXO-HC335R-8.448
QUANTITY
FXO-HC335R-8.448 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC335R-8.448
Internal Part NumberEIS-FXO-HC335R-8.448
SeriesXPRESSO™ FXO-HC33
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency8.448MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)32mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC335R-8.448
Related LinksFXO-HC33, FXO-HC335R-8.448 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC335R-8.448 Details Description
Related parts for FXO-HC335R-8.448
TVS DIODE 9.4VWM 15.6VC SMD datasheet.pdf
CONN HEADR LOPRO 32POS .100 TIN datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 7.5NS 119BGA datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.55 OHM 1% 5W datasheet.pdf
IC SLOTTED HDR ASSY datasheet.pdf
CONN HOUSING 40POS 3.18MM datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP FILM 120 NF 5% 2500VDC RAD datasheet.pdf
NTC THERMISTOR datasheet.pdf
Field Programmable Gate Array, 192 CLBs, 50000 Gates, PBGA456 IC datasheet.pdf
Capacitors TRIMMER 8.5-40PF 100V SMD datasheet.pdf