Fox Electronics FXO-HC525-33.33
FXO-HC525-33.33 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC525-33.33
Brief Description
OSCILLATOR XO 33.33MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC525-33.33.pdf
Availability of FXO-HC525-33.33
QUANTITY
FXO-HC525-33.33 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC525-33.33
Internal Part NumberEIS-FXO-HC525-33.33
TypeXO (Standard)
Frequency33.33MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC525-33.33
Related LinksFXO-HC5, FXO-HC525-33.33 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC525-33.33 Details Description
Related parts for FXO-HC525-33.33
JUMPER-H2730TR/C2016V/H2730TR10" datasheet.pdf
JUMPER QL2 SAKG 40/35 2POS datasheet.pdf
4 ROW VERTICAL HEADER PRESS datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS R/A .100 TIN datasheet.pdf
IC PWR MGMT/SMART CARD INT 32QFN datasheet.pdf
RES 1.13K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SMA PLUG LH RA LMR-200 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB datasheet.pdf
LED 4000K 70CRI WHT SMD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf