Fox Electronics FXO-HC525R-106.25
FXO-HC525R-106.25 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC525R-106.25
Brief Description
OSC XO 106.25MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC525R-106.25.pdf
Availability of FXO-HC525R-106.25
QUANTITY
FXO-HC525R-106.25 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC525R-106.25
Internal Part NumberEIS-FXO-HC525R-106.25
TypeXO (Standard)
Frequency106.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)32mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC525R-106.25
Related LinksFXO-HC52, FXO-HC525R-106.25 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC525R-106.25 Details Description
Related parts for FXO-HC525R-106.25
CAP CER 1UF 500V X7R 1825 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20V 20% RADIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 19 RES 51K OHM 20SOIC datasheet.pdf
RES 95.3 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
BIT HEX 3MM 1.93" 2/PK datasheet.pdf
BOARD EVAL HMC511LP5E datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 27MA 66 OHM TH datasheet.pdf