Fox Electronics FXO-HC525R-125
FXO-HC525R-125 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC525R-125
Brief Description
OSC XO 125.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC525R-125.pdf
Availability of FXO-HC525R-125
QUANTITY
FXO-HC525R-125 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC525R-125
Internal Part NumberEIS-FXO-HC525R-125
TypeXO (Standard)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)32mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC525R-125
Related LinksFXO-HC5, FXO-HC525R-125 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC525R-125 Details Description
Related parts for FXO-HC525R-125
TVS DIODE 150VWM 255.15VC P600 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.5V SC70 datasheet.pdf
TRIMMER 500 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 8.5"L X 8.98"W datasheet.pdf
IC OPAMP GP 23MHZ 16SO datasheet.pdf
CONN CONTACT FOR 8074/8075 PLUGS datasheet.pdf
IC CLK MULTPLX 2:2 270MHZ 16SOIC datasheet.pdf
IC LINEAR SENSOR ARRAY 128X1 datasheet.pdf
RES 17.2K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
1234 SILVER 500 FT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf