Fox Electronics FXO-HC525R-133.33
FXO-HC525R-133.33 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC525R-133.33
Brief Description
OSC XO 133.33MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC525R-133.33.pdf
Availability of FXO-HC525R-133.33
QUANTITY
FXO-HC525R-133.33 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC525R-133.33
Internal Part NumberEIS-FXO-HC525R-133.33
TypeXO (Standard)
Frequency133.33MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC525R-133.33
Related LinksFXO-HC52, FXO-HC525R-133.33 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC525R-133.33 Details Description
Related parts for FXO-HC525R-133.33
IC VREF SERIES 2.5V 8SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 30 OHM 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES MO 1W 1.3K OHM 2% AXIAL datasheet.pdf
IC ADC 10BIT SER 38K 20PLCC datasheet.pdf
TVS DIODE 47.8VWM 77VC DO204AC datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 63V SCREW datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 10AWG TAN 250' datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 0.68 OHM 5% 1/2W 2010 datasheet.pdf
6P 8C 2W VERT XCHD RIGHT WK datasheet.pdf