Fox Electronics FXO-HC525R-33.333
FXO-HC525R-33.333 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC525R-33.333
Brief Description
OSC XO 33.333MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC525R-33.333.pdf
Availability of FXO-HC525R-33.333
QUANTITY
FXO-HC525R-33.333 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC525R-33.333
Internal Part NumberEIS-FXO-HC525R-33.333
TypeXO (Standard)
Frequency33.333MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC525R-33.333
Related LinksFXO-HC52, FXO-HC525R-33.333 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC525R-33.333 Details Description
Related parts for FXO-HC525R-33.333
IC OPAMP GP 2.2MHZ 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN FORK LOCK INSUL #10 50PC datasheet.pdf
IC FPGA 57 I/O 68PLCC datasheet.pdf
CABLE 12COND 20AWG SHLD 500' datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
508 TB SOCKET WF VER datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 250V SMD datasheet.pdf