Fox Electronics FXO-HC530-133.25
FXO-HC530-133.25 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC530-133.25
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 133.25MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC530-133.25.pdf
Availability of FXO-HC530-133.25
QUANTITY
FXO-HC530-133.25 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC530-133.25
Internal Part NumberEIS-FXO-HC530-133.25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesXPRESSO™ FXO-HC53
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency133.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)55mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC530-133.25
Related LinksFXO-HC53, FXO-HC530-133.25 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC530-133.25 Details Description
Related parts for FXO-HC530-133.25
RES ARRAY 8 RES 33 OHM 16SOIC datasheet.pdf
IC 3V 10BASE-T/AUI TXCVR 44-PLCC datasheet.pdf
IC RS485/422 RX 10MBPS 16-DIP datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator Analog, PWM Dimming 750mA (Switch) Lighting 16-MSOP datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPDT 16A .250 QC datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
FIXED IND 1.2MH 370MA 2.55 OHM datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
EMITTER VISIBL 770NM 50MA TO-5-8 datasheet.pdf