Fox Electronics FXO-HC530-14.7456
FXO-HC530-14.7456 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC530-14.7456
Brief Description
OSC XO 14.7456MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC530-14.7456.pdf
Availability of FXO-HC530-14.7456
QUANTITY
FXO-HC530-14.7456 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC530-14.7456
Internal Part NumberEIS-FXO-HC530-14.7456
TypeXO (Standard)
Frequency14.7456MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)32mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC530-14.7456
Related LinksFXO-HC53, FXO-HC530-14.7456 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC530-14.7456 Details Description
Related parts for FXO-HC530-14.7456
CONN TERM BLOCK 3.81MM 2POS datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS .100 R/A TIN datasheet.pdf
RES SMD 407 OHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
I/O MODULE 16 DIG 16 SS 24VDC datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS .100" DBL SMD datasheet.pdf
FUSE AUTO 70A 32VDC AUTO LINK datasheet.pdf
CONN HDR 68POS 1.27MM datasheet.pdf