Fox Electronics FXO-HC530-26.666
FXO-HC530-26.666 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC530-26.666
Brief Description
OSC XO 26.666MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC530-26.666.pdf
Availability of FXO-HC530-26.666
QUANTITY
FXO-HC530-26.666 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC530-26.666
Internal Part NumberEIS-FXO-HC530-26.666
TypeXO (Standard)
Frequency26.666MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC530-26.666
Related LinksFXO-HC53, FXO-HC530-26.666 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC530-26.666 Details Description
Related parts for FXO-HC530-26.666
BNC MALE/RETR SHEATH BANANA 24" datasheet.pdf
CAP FILM 0.25UF 10% 600VDC RAD datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 5VIN +/-24VOUT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 7.5A 115V datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 15VIN +/-5VOUT datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
FFC 0.5 TYPE A 49 CKTS LGT 102 datasheet.pdf
TERM MARKER datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X22.86MM T412 datasheet.pdf
LED ARR 12MM 2700K 80CRI 1965LM datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf