Fox Electronics FXO-HC530-74.92
FXO-HC530-74.92 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC530-74.92
Brief Description
OSCILLATOR XO 74.92MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC530-74.92.pdf
Availability of FXO-HC530-74.92
QUANTITY
FXO-HC530-74.92 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC530-74.92
Internal Part NumberEIS-FXO-HC530-74.92
TypeXO (Standard)
Frequency74.92MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)47mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC530-74.92
Related LinksFXO-HC5, FXO-HC530-74.92 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC530-74.92 Details Description
Related parts for FXO-HC530-74.92
DGTL ISO RS422/RS485 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 13POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE PIN datasheet.pdf
IO NICU NRS PU V0 REC datasheet.pdf
FIXED IND 62UH 160MA 3.15 OHM TH datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 40POS .050 SMD datasheet.pdf
CAP FILM 2000VDC 0.002UF RADIAL datasheet.pdf