Fox Electronics FXO-HC530R-13.5
FXO-HC530R-13.5 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC530R-13.5
Brief Description
OSCILLATOR XO 13.5MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC530R-13.5.pdf
Availability of FXO-HC530R-13.5
QUANTITY
FXO-HC530R-13.5 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC530R-13.5
Internal Part NumberEIS-FXO-HC530R-13.5
TypeXO (Standard)
Frequency13.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)32mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC530R-13.5
Related LinksFXO-HC5, FXO-HC530R-13.5 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC530R-13.5 Details Description
Related parts for FXO-HC530R-13.5
CONN MINI D PLUG 26POS SLD CUP datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN HDR 58POS 0.100 T/H datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS BOX MNT SKT datasheet.pdf