Fox Electronics FXO-HC530R-29.14912
FXO-HC530R-29.14912 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC530R-29.14912
Brief Description
OSC XO 29.14912MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC530R-29.14912.pdf
Availability of FXO-HC530R-29.14912
QUANTITY
FXO-HC530R-29.14912 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC530R-29.14912
Internal Part NumberEIS-FXO-HC530R-29.14912
TypeXO (Standard)
Frequency29.14912MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC530R-29.14912
Related LinksFXO-HC530, FXO-HC530R-29.14912 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC530R-29.14912 Details Description
Related parts for FXO-HC530R-29.14912
OPTO SENSOR 5MM DARK-ON TRANS datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.6A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
RES SMD 38.3K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 1.2 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 9.1 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CASE GUIDE FOR EFP MODULE datasheet.pdf
FUSE AGU 40A 32V 5AG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
INSULATION PUNCH datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN RA datasheet.pdf