Fox Electronics FXO-HC535-12.288
FXO-HC535-12.288 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC535-12.288
Brief Description
OSC XO 12.288MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC535-12.288.pdf
Availability of FXO-HC535-12.288
QUANTITY
FXO-HC535-12.288 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC535-12.288
Internal Part NumberEIS-FXO-HC535-12.288
TypeXO (Standard)
Frequency12.288MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)32mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC535-12.288
Related LinksFXO-HC53, FXO-HC535-12.288 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC535-12.288 Details Description
Related parts for FXO-HC535-12.288
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 1W datasheet.pdf
IC PECI TO I2C TRANSLATOR 10UMAX datasheet.pdf
SSR IP00 100A/480VAC DC INPUT datasheet.pdf
FUSE 600V T/D CLASS RK1 4A datasheet.pdf
CAP POLYMER 68UF 20% 8V SMD datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 670MA 240 MOHM datasheet.pdf
GRIP PANEL HAN 24 MOD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
TV 46C MIXED PIN PLUG datasheet.pdf
26500 16C 16#16 S BY RECP WC datasheet.pdf
AB 5C 5#12 PIN RECP datasheet.pdf
PROCESSOR 600MHZ datasheet.pdf