Fox Electronics FXO-HC535-19.2
FXO-HC535-19.2 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC535-19.2
Brief Description
OSCILLATOR XO 19.2MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC535-19.2.pdf
Availability of FXO-HC535-19.2
QUANTITY
FXO-HC535-19.2 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC535-19.2
Internal Part NumberEIS-FXO-HC535-19.2
TypeXO (Standard)
Frequency19.2MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)32mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC535-19.2
Related LinksFXO-HC5, FXO-HC535-19.2 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC535-19.2 Details Description
Related parts for FXO-HC535-19.2
RES SMD 1.07K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 600MW datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 5A IPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC DISTRIBUTION SW 0.8A 6-MLF datasheet.pdf
IC REG DL BCK/LINEAR SYNC 10-DFN datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.3A SOT89-5 datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE 6SOT datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 143K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS INLINE SKT datasheet.pdf