Fox Electronics FXO-HC535-33.333
FXO-HC535-33.333 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC535-33.333
Brief Description
OSC XO 33.333MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC535-33.333.pdf
Availability of FXO-HC535-33.333
QUANTITY
FXO-HC535-33.333 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC535-33.333
Internal Part NumberEIS-FXO-HC535-33.333
TypeXO (Standard)
Frequency33.333MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC535-33.333
Related LinksFXO-HC53, FXO-HC535-33.333 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC535-33.333 Details Description
Related parts for FXO-HC535-33.333
TERM BLOCK PLUG 8POS 90DEG 7MM datasheet.pdf
CONN SMT 15 GOLD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.5KV 100A DO205 datasheet.pdf
FEMALE SCREWLOCK KIT 10 PC PART datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
IC GATE AND 2CH 4-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS 2.54MM 26AWG TIN datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 3/16 RED 50' datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.024UF RADIAL datasheet.pdf