Fox Electronics FXO-HC535-49.9008
FXO-HC535-49.9008 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-HC535-49.9008
Brief Description
OSC XO 49.9008MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
FXO-HC535-49.9008.pdf
Availability of FXO-HC535-49.9008
QUANTITY
FXO-HC535-49.9008 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-HC535-49.9008
Internal Part NumberEIS-FXO-HC535-49.9008
TypeXO (Standard)
Frequency49.9008MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-HC535-49.9008
Related LinksFXO-HC53, FXO-HC535-49.9008 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-HC535-49.9008 Details Description
Related parts for FXO-HC535-49.9008
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
HDR CONN SMT DR TIN datasheet.pdf
RES 5.1 OHM 25W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 50mA Backlight 28-HTSSOP datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC FPGA 341 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CAP CER 6PF 440VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 2.43K OHM 1/2W .25% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CGRID VT BKWY HDR 30 SAU 64CKT ( datasheet.pdf
CARD MARKER WIRE SOLID datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf